top of page

lör 13 maj

|

Yangtorp

• Tempel Weekend för 2 – bo i tempelmiljö

Tempel Weekend är för dig som är nyfiken på att få upptäcka en liten del av Kina mitt i sydöstra Skåne (ett stenkast från Österlen). Det blir en hotellövernattning utöver det vanliga i unik tempelmiljö på Yangtorp Sanctuary – ett 12.000 m2 stort tempel. Pris: 3.795:-/för 2 pers (2.500:-/1 pers)

Registrering är stängd
Se andra evenemang
• Tempel Weekend för 2  – bo i tempelmiljö

Tid och plats

13 maj 15:00 – 14 maj 11:00

Yangtorp , Jönstorp 8123, 242 96 Hörby, Sverige

Om evenemanget

Tempelweekend för 2 på Yangtorp – en liten bit av Kina bara ett stenkast från Österlen

Tempel Weekend är för dig som är nyfiken på att få upptäcka en liten del av Kina mitt i sydöstra Skåne (ett stenkast från Österlen). Det blir en hotellövernattning utöver det vanliga  i unik tempelmiljö på Yangtorp Sanctuary –  ett 12.000 m2 stort tempel med en stor vacker buddhapark "Andarnas Hus".

Så ta en promenad i den natursköna parken, känn doften av rökelse på innergården med den 7,5 m höga Buddhan, bo i rymliga och sinnligt fengshui inredda hotellrum, njut av infraröd bastu i relaxavdelningen eller bara koppla av med en kopp te i den avstressande miljön med alla dess små krypin. Och missa inte den magiska atmosfären i Teahouse en trappa upp. Så landa här långt från stress och vardagsbestyr - det blir en upplevelse som sitter kvar långt efteråt.

Detta ingår i ditt paket:

  • Boende för 2, del i dubbelrum 
  • Frukostbuffé
  • Middag för 2 personer (dryck ingår ej)
  • Entré i relaxavdelning med plats för avkoppling och hälsobringande IR-bastu (infraröd)
  • I Tempelweekend ingår inte qigongträning som det gör i våra retreats, men håll gärna utkik när ni är på plats för eventuella aktiviteter.

I Tempel Weekend ingår inte qigongträning som det gör i våra retreats, men ni kan boka in qigong och meditation i receptionen om ni vill prova på det.

PRIS. 3.795 SEK för 2 personer med övernattning. (2.500 SEK för 1 person)

Önskar du boka till en akupunkturbebehandling eller kurbad för två, kan detta också göras när ni anländer. Har du inte testat akupunktur innan kanske detta är ett tillfälle. 

Biljetter

Pris

Antal

Totalt

  • Tempelweekend för två personer

    3 795,00 kr

    moms inkluderad

    +94,88 kr serviceavgift

    3 795,00 kr

    moms inkluderad

    +94,88 kr serviceavgift

    0

    0,00 kr

  • Tempel Weekend för 1 person

    2 500,00 kr

    moms inkluderad

    +62,50 kr serviceavgift

    2 500,00 kr

    moms inkluderad

    +62,50 kr serviceavgift

    0

    0,00 kr

Totalt

0,00 kr

Dela detta evenemang

bottom of page